Drobečková navigace: Úvodní stránka > Spolky a sdružení > Turistický klub > Aktuální výlety > Výlet dne 13.9.2009 > Druhý turistický výlet Turistického klubu Moravice dne 13.9.2009 >
Obsah:

Druhý turistický výlet Turistického klubu Moravice dne 13.9.2009

V neděli dne 13.9.2009 jsme v 11 hodin dopoledne vyjeli na druhý výlet. Auto jsme měli plně obsazené a to v sestavě p. Dus Josef, p. Vícha Lubomír, p. Dusová Ivana, p. Hrbáčová Drahomíra, p. Panáčková Marie, p. Víchová Olga, p. Rucká Marie, p Chalupová Vlasta a p. Rucká Alena.  

 První zastávka byla na zámku v Raduni.   Protože bylo dost času na začátek prohlídky, prohlédli jsme si nejprve oranžérii u zámku, která je sice malá, ale dobře upravená ve stylu zahradního sídla panstva ze zámku.

 Prohlídka zámku se nám líbila, zámek je zařízen ve stylu konce 19. století, takže jsme obdivovali řadu předmětů, které jsme mohli vidět u svých babiček a ti dříve narození si je pamatují, jak je ještě používali.             

Po prohlídce zámku jsme se vydali do Podzámčí na oběd. Vybrali jsme si restauraci Raduňku. Obsluha byla pomalá, jídlo nic moc.

 Po zaplacení jsme vyjeli  do Jakubčovic, kde jsme navštívili novou dřevěnou rozhlednu.   Rozhledna Šance je dílem architekta Miroslava Slívy. Je to 15.5 metrů vysoká zastřešená dřevěná stavba o čtyřech základních modulech na kamenných pilířích. Otevření rozhledny se konalo u příležitosti 60. výročí ukončení II. světové války - osvobození obce Jakubčovice, dne 29. dubna roku 2005. Majitelem a provozovatelem rozhledny je město Hradec nad Moravicí.  Z vyhlídkové plošiny rozhledny je pěkný výhled na Jeseníky a na Beskydy. Malebný je pohled na město Opava a jeho rovinaté okolí. Moravici jsme spolehlivě neurčili, ale to bylo zaviněno naší špatnou orientaci, neboť z Hůrky nad  Moravicí je rozhledna pěkně vidět.

Další plánovaná zastávka byla v zámku Hradec nad Moravicí. Vybrali jsme si letos  nově  otevřenou trasu reprezentačními místnostmi zámku.   Čas do prohlídky jsme strávili posezením v zahradní restauraci před zámkem.   Zámek dle  očekáváni  nezklamal. Prohlídka byla precizní, výklad p. Kyjovské Pavly ( průvodkyně ) byl na vysoké úrovni. 

 Po absolvování prohlídky jsme se odebrali k autu a v pořádku kolem šesté hodiny večer se vrátili domů.   Výlet se vydařil a při rozchodu jsme si slíbili, že při první příležitosti pojedeme zase.

 

 

Cesta Raduňským parkem
Cesta Raduňským parkem

 
Oranžerie Raduň
Oranžerie Raduň

 
Zámek Raduň
Zámek Raduň

 

 

 
Výhled z rozhledny Šance
Výhled z rozhledny Šance

 
Rozhledna Šance u Jakubčovic
Rozhledna Šance u Jakubčovic

 
Na Hradci nad Moravicí
Na Hradci nad Moravicí

 
Zámek Hradec nad Moravicí
Zámek Hradec nad Moravicí

 
Na nádvoří zámku Hradec
Na nádvoří zámku Hradec